KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15123123
nr 1512 3123
Eva Holmberg-Jacobsson
(1910-2003), Sverige
Stilleben med klocka. Signerad, daterad -55. Oljemålning, 64x52 cm, yttermått inklusive ram: 76x65 cm
Eva Holmberg-Jacobsson, svensk målare född i Malmö 1910, död 2003 i Helsingborg.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 19 december 2022
kl 20:19:11
100 kr
200 kr
Eva Holmberg-Jacobsson
Läs mer om Eva Holmberg-Jacobsson